• News will be here
 • Podczas wczorajszej (11 czerwca) sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego pabianiczanka Magdalena Werstak została wybrana jego wiceprzewodniczącą.

  To dla mnie ogromny zaszczyt i zobowiązanie do ciężkiej pracy na rzecz naszego województwa, ale przede wszystkim moich wyborców. Nie zawiodę. Dziękuję radnym za zaufanie – mówi dotychczasowa dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pabianicach Magdalena Werstak.

  Jej kandydatura zgłoszona została przed zakończeniem sesji Sejmiku. Na wniosek przewodniczącego klubu radnych KO Macieja Sulgana do porządku obrad wprowadzono punkt dotyczący wyboru trzeciego wiceprzewodniczącego. Wcześniej zdecydowano się na dwóch: Magdalenę Spólnicką (KO) i Piotra Borsa (Lewica). Przewodniczącą jest Małgorzata Grabaczyk (KO).

  Na tej samej sesji wybrano nowego marszałka województwa. Została nim Joanna Skrzydlewska (KO). Wicemarszałkami z kolei: Agnieszka Ryś (Polska 2050 Szymona Hołowni) oraz Piotr Wojtysiak (PSL). Członkami Zarządu Województwa wybrano: Artura Bagieńskiego (PSL) oraz Artura Ostrowskiego (spoza radnych, Lewica).

  Dodajmy, że Magdalena Werstak od 1 lipca nie będzie już dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Pabianicach. Członkini PO zostanie tego dnia dyrektorem biura poselskiego Krzysztofa Habury.

   foto: zbiory własne

  Udostępnij