• News will be here
 • Sierż. sztab. Konrad Hornich z KPP Pabianice wywalczył tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego w kraju. Wraz z asp. Michałem Kotynią ze Skierniewic zdobyli również 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

  Konkurs „Policjant Ruchu Drogowego” organizowany jest od ponad 30 lat. Ma za zadanie wyłonić i uhonorować najlepszych funkcjonariuszy, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na polskich drogach.

  W tym roku w finale, który zorganizowano w Poznaniu, walczyło 36 najlepszych reprezentantów z całego kraju. Musieli zmierzyć się z 6 konkurencjami sprawdzającymi ich wiedzę, umiejętności i sprawność.

  Wczoraj (14 czerwca) oficjalnie ogłoszono wyniki konkursu oraz wręczono puchary, dyplomy i nagrody zwycięzcom poszczególnych konkurencji, a także w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej.

  Sierż. sztab. Konrad Hornich z wydziału ruchu drogowego pabianickiej komendy, w konkursie reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, zajął 1. miejsce (186 punktów) w klasyfikacji indywidualnej. Funkcjonariusz wygrał konkurencję K5 (jazda sprawnościowa samochodem służbowym po wyznaczonym torze). Ale to nie koniec!

  Sierż. sztab. Hornich wraz z asp. Michałem Kotynią (WRD KMP w Skierniewicach) zajęli 1. miejsce (340 punktów) w klasyfikacji drużynowej. Brawo!

  Zwycięstwo w konkursie to ogromne wyróżnienie dla całej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Wskazuje ono na wysoki poziom wyszkolenia łódzkich policjantów oraz ich zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa na polskich drogach – mówią mundurowi.

  Laureaci w klasyfikacji indywidualnej zostali odznaczeni przez Komendanta Głównego Policji odpowiednio złotą, srebrną i brązową odznaką „Zwycięzca konkursu wiedzy i sprawności zawodowej”. Ponadto otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów konkursu.

  foto: policja

  Udostępnij