• News will be here
 • 80 zaniedbanych psów przebywało w drastycznych warunkach w konstantynowskiej pseudohodowli. Wczoraj zwierzęta uratowano.

  Strażniczki z Konstantynowa Łódzkiego ujawniły na terenie miasta pseudohodowlę psów. W tragicznych warunkach znajdowało się tam około 80 zaniedbanych zwierząt. Wczoraj udało się je uratować. W akcję zaangażowała się policja, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Pabianicach, Referat Ochrony Środowiska UM w Konstantynowie Łódzkim, Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz Fundacja dla Szczeniąt „Judyta”.

  Psy były rozmnażane tam wyłącznie dla zysku i ludzkiej pazerności. Pozbawione jakiejkolwiek godności czy opieki weterynaryjnej. Żyły w makabrycznych warunkach, własnych odchodach, z chorobami skóry, zapchlone, zarobaczone. Były traktowane jako inkubatory do zarabiania pieniędzy. Nigdy nie były nawet u weterynarza. Horror! Jak usłyszeliśmy, „hodowca” padłe wcześniej psy palił w piecu, bo „niby co miał z nimi zrobić”– mówią członkowie Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

  Zwierzaki (psy w typie ras: jamnik, maltańczyk, pomeranian, chihuahua, shih tzu) trafiły pod opiekę Fundacji dla Szczeniąt „Judyta”. ŁTOnZ złożyło już zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzętami.

  Psy na razie poczekają na adopcję. Najpierw muszą zostać gruntownie przebadane, poddane kwarantannie i leczeniu. Ankieta w sprawie domów tymczasowych znajduje się na stronie: https://bit.ly/ankieta_na_DT.

  Intrewencje Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami można wesprzeć tutaj: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/latoltonz.

  foto: interweniujący

  Udostępnij