• News will be here
  • Na szpitalnym oddziale ratunkowym Pabianickiego Centrum Medycznego oddano do użytku nową, wewnętrzną windę. Zastąpiła ona tę, która była już mocno wyeksploatowana, awaryjna i służyła od czasu, gdy powstał szpital.

    Prace wykonała firma wyłoniona w przetargu. Trwały kilka tygodni. Po ich zakończeniu poprawność działania urządzenia sprawdził oraz wydał zgodę na jego eksploatację Urząd Dozoru Technicznego.

    Winda ma udźwig 1725 kilogramów. Jest przestronna, dostosowana do osób o szczególnych potrzebach i z pewnością ułatwi pracownikom Pabianickiego Centrum Medycznego transport chorych, zwłaszcza tych na łóżkach, na oddziały szpitalne, a także przemieszczanie się samych pacjentów.

    Koszt przedsięwzięcia, przeprowadzonego w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, wyniósł niespełna 280 tys. zł. Inwestycja stanowiła część projektu pn. „SOR i pracownie diagnostyczne na miarę XXI wieku – Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o.”, realizowanego w ramach „Programu inwestycyjnego modernizacji podmiotów leczniczych”. Zakłada on doposażenie i modernizację szpitalnych oddziałów ratunkowych. Pabianickie Centrum Medyczne pozyskało na ten cel niemal 8,5 miliona złotych.

    Udostępnij