• News will be here
 • 43-letni mężczyzna dwa razy pozbył się nielegalnie tych samych odpadów. Został szybko namierzony, bo wśród śmieci były… należące do niego dokumenty.

  47-letnia mieszkanka gminy Lutomiersk spacerowała 8 maja w rejonie żwirowni. Tam natknęła się na stos śmieci. W leżących workach znalazła dokumenty należące najprawdopodobniej do właściciela odpadów budowlanych.

  Mundurowi z Konstantynowa Łódzkiego i Wrzącej szybko dotarli do 43-latka, który przyznał, że śmieci należą do niego. Mężczyzna zobowiązał się je usunąć. 17 maja śmieci zniknęły z terenu żwirowni. Ale… 

   – Na tym historia się nie kończy. Tego samego dnia 47-latka zobaczyła na portalu społecznościowym post dotyczący wysypania śmieci poremontowych przy drodze w miejscowości Bechcice Wieś. Kobieta pojechała na miejsce i stwierdziła, że to te same odpady, które widziała wcześniej – mówi podkom. Agnieszka Jachimek, oficer prasowy KPP Pabianice.

  Dzięki reakcji mieszkanki gminy Lutomiersk mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

  Policja przypomina: tego, by śmieci wyrzucać do kosza, a nie pozostawiać w lesie wymaga kultura osobista i obowiązujące prawo:

  •    zgodnie  z art. 145 Kodeksu wykroczeń: „Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”.
  •    zgodnie art. 162 ust. 1 Kodeksu wykroczeń „Kto w lasach zanieczyszcza glebę lub wodę albo wyrzuca do lasu kamienie, śmieci, złom padlinę lub inne nieczystości, albo w inny sposób zaśmieca las podlega karze grzywny lub nagany”.

  foto: policja

  Udostępnij