• News will be here
 • Zawody prawnicze wymagają doskonałego przygotowania i rozbudowanej wiedzy teoretycznej, ale też umiejętności praktycznych. Z tego powodu przebieg studiów wyraźnie wpływa na to, jak dobrze przygotowany do pracy będzie młody prawnik, który zgłasza się na aplikację lub zaczyna swoją przygodę w kancelarii. Jak o przygotowanie do zawodów prawniczych dba EWSPA?

  Prestiż, dobre zarobki i wiele dróg zawodowych. Te pojęcia doskonale opisują profesję prawnika. Aby jednak takowym zostać, nie wystarczy ukończenie samego kierunku prawo. Trzeba też być odpowiednio zdeterminowanym i gotowym do nauki, by móc jak najlepiej realizować swoją pracę. Do tego bardzo dobrze przygotowuje uczelnia EWSPA.

  Studia prawnicze w EWSPA — łączą teorię z praktyką

  Praca prawnika dzieli się na kilka aspektów. Wymaga między innymi bogatej wiedzy teoretycznej. Znajomość zapisów prawa, a także ich znaczenia to podstawa w tym zawodzie. Aktów prawnych w Polsce jest jednak na tyle dużo, że żaden prawnik nie jest w stanie ich zapamiętać. Dlatego sama część teoretyczna, o ile istotna nie jest najważniejsza.

  Przez to studia prawnicze w EWSPA skupiają się też na praktycznym aspekcie zawodu prawnika. Studenci nie tylko uczą się poszczególnych aktów prawnych. Po zakończonych studiach są też w stanie interpretować dowolne akty prawne i szybko znajdować w nich potrzebne im zapisy.

  Aspekt praktyczny studiów to nie tylko interpretacja aktów prawnych. Studenci rozwijają swoje umiejętności poprzez rozwiązywanie ciekawych, mających przełożenie na codzienną pracę kazusów. Uczestniczą też w symulacjach procesów sądowych. Podczas konferencji branżowych i debat zdobywają z kolei pierwsze kontakty zawodowe.

  Równie ważną częścią praktyki prawniczej jest też przygotowywanie dokumentów. Dlatego w programie kierunku na EWSPA znajduje się też sporządzenie i konstruowanie umów cywilno-prawnych, a także pism w postępowaniach sądowych (cywilne, karne, administracyjne). W reprezentacji klientów przed sądem pomoże też umiejętność argumentacji prawniczej.

  EWSPA — studia prawnicze w 3,5 roku

  Zdeterminowani studenci nie muszą czekać aż 5 lat na ukończenie kierunku i zdobycie dyplomu magistra. Ze względu na unikalną konstrukcję, studia wraz z indywidualnym trybem studiów można ukończyć już w 3,5 roku. Wynika to z tego, że cały program podzielono na 10 semestrów programowych. Ambitni studenci są w stanie z kolei zaliczyć 3 takie semestry w trakcie dwóch semestrów organizacyjnych, czyli podczas jednego roku akademickiego. To skraca czas potrzebny na wejście do zawodu i zgłoszenie się na aplikację.

  Lawyer and legal justice, Lawyer working on paperwork and reading law book in office.

  Jeśli zdecydujesz się na studia prawnicze Warszawa jest jednym z dwóch miast, w których możesz studiować. EWSPA posiada też w swojej ofercie kierunek prawo, realizowany w trybie niestacjonarnym online w Londynie.

  EWSPA — renomowana uczelnia prawnicza w Warszawie

  EWSPA, czyli Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jest szkołą wyższą specjalizującą się w naukach prawniczych. Jej założycielami jest Zrzeszenie Prawników Polskich oraz Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Dzięki temu studenci uczelni mają możliwość korzystania ze zbiorów biblioteki prowadzonej przez Polską Akademię Nauk.

  Group of university students in a circular classroom with the teacher in the middle explaining

  Uczelnia EWSPA to także świetna kadra naukowa. Składa się ona zarówno z doświadczonych profesorów oraz innych naukowców, którzy poświęcili swoje życie karierze akademickiej, jak i praktyków, aktywnie działających w zawodzie. Dzięki temu studenci poznają pełen przekrój możliwości, jakie stoją przed nimi otworem po ukończeniu kierunku. Dlatego nie zwlekaj i sprawdź ofertę edukacyjną w EWSPA!

  Udostępnij