• News will be here
 • Wczoraj prezydent miasta gościł młodych laureatów konkursu marynistycznego „Polska leży nad Bałtykiem”.

  Szymon Dzwonnik ze Szkoły Podstawowej nr 1, Sandra Górczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 8 i Weronika Rzepkowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 wygrali konkurs marynistyczny i wezmą udział w rejsie po Morzu Bałtyckim.

  W ramach programu „Jestem THE BEST” konkurs organizuje Pabianicki Klub Sportów Wodnych, a finansuje Urząd Miejski. Rejs jachtem żaglowym „Roztocze” potrwa od 24 do 31 sierpnia na trasie: Świnoujście, Nexo, Christianso, Allinge, Karlskrona, Władysławowo, Hel, Gdańsk. Po powrocie zadaniem uczestników będzie wygłoszenie wykładu – reportażu w swojej szkole dla młodszych kolegów.

  Nagrodę 18 czerwca w ratuszu laureatom wręczali prezydent Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek i kapitan Krzysztof Grzegorek w obecności rodziców i dyrektorów szkół.

  – Cieszę się, że zdecydowaliście się wziąć udział w programie „Jestem THE BEST”. Akcja ma walor edukacyjny, a z drugiej strony niezwykły walor poznawczy. Jestem przekonany, że przed wami fantastyczna przygoda. Będzie to tydzień bez kolegów, rodziców, bez komórki, na dość zamkniętej przestrzeni i niestety będziecie musieli być dość mocno zdyscyplinowani. Będzie wam to gwarantowało nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale także bezpieczeństwo podczas rejsu – powiedział prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Życzył też młodym wilkom morskim, do których dołączą laureaci z pabianickich szkół średnich, pomyślnego wiatru i dobrej pogody.

  Udostępnij