• News will be here
 • Zakład Energetyki Cieplnej w Pabianicach poinformował o planowanych pracach remontowych związanych z wymianą sieci ciepłowniczych, które odbędą się w okresie lipiec – wrzesień 2024 roku.

  Prezes Krzysztof Mondzielewski zapewnia, że prace będą obejmowały cztery obszary miasta i potrwają do końca września.

  – Prace będą przeprowadzane sukcesywnie, tak aby zminimalizować uciążliwość zarówno w trakcie prowadzenia prac, jak i tę związaną z brakiem dostaw ciepłej wody – wyjaśniał na konferencji prasowej prezes.

  Pierwszy z odcinków prac rozpocznie się od ciepłowni przy ul. Konstantynowskiej, obejmie dwa obiekty: zakład Lumileds i jeden budynek mieszkalny. Prace te będą trwać od 8 lipca do 17 sierpnia. Od 15 do 27 lipca nastąpi wyłączenie ciepłej wody.

  Drugi: wzdłuż Moniuszki od strony Wiejskiej, kończąc na ul. Śniadeckiego, na wysokości I LO. Te prace odbędą się od 22 lipca do 23 sierpnia. Od 30 lipca do 9 sierpnia sześć posesji pozbawionych będzie ciepłej wody.

  Trzeci: od Grota Roweckiego aż do rynku na Bugaju. Ponad 600 metrów, po południowej stronie Roweckiego, tam gdzie ścieżka rowerowa. Ten odcinek stanowić będzie utrudnienie dla ruchu rowerów oraz pieszych. Prace prowadzone będą od 1 sierpnia do 7 września. Od 19 do 30 sierpnia odłączone zostaną w tym miejscu dostawy ciepłej wody.

  Czwarty: zlokalizowany będzie na ul. Tkackiej, na odcinku między ul. Wileńską a Moniuszki. Od 26 sierpnia do 21 września będą tam prowadzone prace, a dostawy ciepłej wody zawieszone od 2 do 12 września. Objęte pracami zostaną posesje przy ul. Ostatniej. Moniuszki, Tkackiej, Dąbrowskiego, Łaskiej.

  – Dziesięcio-, czternastodniowe terminy wykonywania prac będą w trakcie realizacji skrócone do minimum. Zależeć to będzie oczywiście od warunków pogodowych – mówi prezes ZEC-u.

  Wykonawcą prac za ponad 7.000.000 zł netto będzie firma DOMTOM Plus z Łodzi.

  Tegoroczne prace mają zapobiec awarii w przyszłości. Dotychczasowe instalacje mają blisko 40-50 lat. Nowe gwarantować mają mniejsze straty ciepła.

  Grota Roweckiego:

  Konstantynowska:

  Moniuszki:

  Tkacka:

  Udostępnij