• News will be here
 • Zlot motocyklowo-rowerowy zorganizowany przez dwie „kołowe” sekcje Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów odbył się w sobotę, 15 czerwca, w Centrum Handlowym ECHO w Pabianicach.

  Cykliści zadziałali dwutorowo. W galerii ustawili wystawę zabytkowych motocykli oraz fotografii z historii swoich sekcji przygotowaną przez Klub Podróż Przez Pabianice i Towarzystwo Miłośników Dziejów Pabianic (w aluminiowych ramach Miejskiego Ośrodka Kultury), a na parkingu Centrum Handlowego rozłożyli scenę, „dmuchańca”, stoiska handlowe i punkty gastronomiczne wraz z ogródkiem piwnym.

  – Gutek harował od rana jak przysłowiowy wół – mówi „Wujek”, szef motorowców PTC JANTOŃ, główny organizator zlotu. – Nosił barierki, rozstawiał namioty i w pełnym słońcu pilnował wjazdu na teren. Przez ten jeden dzień był częścią naszej sekcji, a w nagrodę otrzymał zlotową koszulkę i prawo do wystąpienia na scenie pośród profesjonalnych muzyków. Zrobił to dla swojej „przyszłej” żony oraz mamy – dodaje Mariusz Poluchowicz. – My nie traktowaliśmy tego na poważnie, ale ten chłopak miał łzy w oczach, gdy przemawiał do swoich bliskich.

  Podczas sobotniego wydarzenia była możliwość uczestniczenia w wielu konkurencjach zlotowych i otrzymania atrakcyjnych nagród za zwycięstwo. Największym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja przygotowana przez siłacza Hovhannesa Yazichyana, polegająca na przeciąganiu drapieżnego Jeepa Wranglera należącego do Jarosława Jantonia, jednego z szefów firmy JF INVEST sponsorującej motocyklistów PTC. Najsilniejszy zawodnik przez weekend będzie miał możliwość bezpłatnego testowania Suzuki S – Crossa z salonu Matsuoka Łódź.

  – Kierujący jeepem pan Jarek „dociążył” swoje auto przygotowanym przez MCC Medale, sponsora występu kultowej grupy Hetman, kartonem będącym imitacją ciężkiego bloku stalowego – mówi organizator.

  Na swych barkach przynieśli go członkowie PTC wraz z Bogdanem Jasiewiczem, Center Managerem m.in. pabianickiego Echo, mocno zaangażowanego w to wydarzenie.

  – Wielkie ukłony w stronę Ochotniczej Straży Pożarnej w Pabianicach oraz pabianickiej drogówki – powiedział Mariusz Poluchowicz. – Ich wsparcie było dla nas niezwykle ważne podczas parady motocykli i rowerów, którą zorganizował dla nas niezastąpiony Tomasz Olban, kierownik kolarzy DSV Alpina PTC. Dodatkowo strażacy wnieśli wiele radości w nasz piknik, pozwalając dzieciom bawić się w ich wozie bojowym ustawionym na trawniku, tuż obok ogromnego dmuchańca, który bezpłatnie użyczyła nam firma Animako. Niskie ukłony dla Kawiksowa i Teen Challenge, dzięki którym mogliśmy poczęstować wszystkich uczestników parady grillowaną kiełbasą. Była ona wydawana po okazaniu talonów rozdawanych w pakietach wraz z pinsami zlotowymi i innymi gadżetami zaraz po powrocie z parady. Było z nami również Kino Tomi, którego maskotka uczestnicząca w paradzie motocykli rozdawała kinowy popcorn.

  Dopełnieniem zlotowych atrakcji był pokaz teatru ognia STOS, którego uczestnicy zrobili fascynujące show zamykające wydarzenie.

  Zakołowany Zlot Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów 2024 już za nami. Czy za rok będzie powtórka? Czas pokaże, a my trzymamy kciuki za organizatorów z nadzieją, że znów zostaniemy zaproszeni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu jako patroni medialni.

  foto: Aneta Nawrocka

  Podczas zlotu organizatorzy umożliwili zbiórkę pieniędzy na pomoc dla sześcioletniego Stasia Kowalskiego, który zmaga się z problemem zwężonej zastawki dwudzielnej/mitralnej, przetrwałym przewodem tętniczym Botalla, pierwotnym nadciśnieniem płucnym, MS, PDA i PPH. Wolontariuszki wraz z puszkami – przygotowanymi przez Fundację Serce Dziecka – numer zbiórki: ZC 8487 – można było spotkać od początku aż do końca trwania imprezy. Wliczając wpłatę 1500 zł na konto Fundacji od pragnącego pozostać anonimowym Pana A., udało się zebrać prawie 3000 złotych na pomoc dla Rycerza Stasia, który miał okazję wziąć udział w paradzie, przejeżdżając całą jej trasę jako pasażer motocykla.

  Udostępnij