• News will be here
 • 20 czerwca w parku Słowackiego poseł Krzysztof Habura w trakcie konferencji wręczył dwa bilety na Campus Polska Przyszłości 2024.

  Młodzi ludzie z regionu łódzkiego chcą zmieniać Polskę, mieć wpływ na to, jak ona funkcjonuje i wygląda. Za to są doceniani w różny sposób. Jednym z nich jest uczestnictwo w Campusie Polska Przyszłości. IV edycja odbędzie się w tym roku w Olsztynie.

  – Jest to niezwykłe wydarzenie społeczno-polityczne skierowane przede wszystkim do młodych. Organizowane przez polityków, takich jak: Barbara Nowacka, Rafał Trzaskowski, Cezary Tomczyk czy Sławomir Nitras, a także młodych ludzi, którzy pewne programowe propozycje składają na etapie rejestracji – mówił poseł Krzysztof Habura.

  W tegorocznej edycji podczas spotkań i debat podjętych będzie 5 tematów wiodących: bezpieczeństwo na świecie, technologia i gospodarka, kompetencje przyszłości, środowisko oraz komfort życia. W olsztyńskim Campusie Przyszłości weźmie udział 1400 młodych ludzi, w tym 1300 z Polski oraz 100 osób spoza naszego kraju. Akces zgłosiło ok. 400 panelistów.

  Do Olsztyna pojadą także młodzi z naszego regionu. To Rafał Jędrysiak ze Zduńskiej Woli i Igor Jędrzejczak z Łasku. Wczoraj odebrali z rąk posła bilety na Campus oraz życzenia owocnych obrad.

  – Na Campusie będę już drugi raz. Jest to naprawdę świetny event społeczno-polityczny, który uczy umiejętności społecznych i obywatelskich. Naprawdę warto tam być – mówił Rafał Jędrysiak.

  Igor Jędrzejczak, młody radny z Łasku dodał: – Campus Polska to przede wszystkim płaszczyzna do rozmów między młodymi ludźmi. Młodzi wymieniają się pomysłami, inicjatywami, zawiązują nowe współprace, by jeszcze bardziej wzmacniać postawę obywatelską…

  Udostępnij