• Maraton Anime: W krainie Ghibli już 28 czerwca o godz. 20:00 w kinie TOMI! Zobacz 3 kultowe anime od twórców ze studia Ghibli w reżyserii mistrza Hayao Miyazaki!

    SPIRITED AWAY: W KRAINIE BOGÓW, KSIĘŻNICZKA MONONOKE, RUCHOMY ZAMEK HAURU.

    Ceny biletów 29 zł w przedsprzedaży, 34 zł od dwóch dni przed seansem.

    Wszytkie tytuły otrzymały rekomendacją Zespołu Edukatorów Filmowych.

    Spirited Away: W krainie bogów (2001)

     Nagrodzony Oscarem dla Najlepszego Filmu Animowanego, „Spirited Away: W krainie bogów” to arcydzieło światowego kina stworzone przez jednego z najbardziej cenionych twórców animacji, Hayao Miyazakiego. Dziesięcioletnia Chihiro wraz z rodzicami trafia do tajemniczego, opuszczonego miasteczka. Ku swojemu przerażeniu, dziewczynka odkrywa, że to kraina zamieszkana przez bóstwa i duchy, a jej rodzicie zostali przemienieni… w świnie! Aby ich ocalić, Chihiro będzie musiała rozpocząć pracę u potężnej wiedźmy Jubaby. Czy dziewczynce uda się zdjąć z rodziców klątwę?

    Spirited Away: W krainie bogów z rekomendacją Zespołu Edukatorów Filmowych

    Tytuł został oceniony przez trzech ekspertów ZEF:

    Dominikę Zielińską, Mateusza Żebrowskiego i Justynę Budzik.

    Stwierdzić, że „Spirited Away” jest filmem wybitnym, to truizm. Niezwykła opowieść o dziewczynce Chihiro, która trafia do magicznej łaźni w świecie bogów i duchów, ma w sobie wszystko, czego potrzeba, żeby zachwycić wizualnie, fabularnie, a przy tym uczyć. Tym, na co Miyazaki zwraca uwagę przez niemal całą swoją karierę, jest wiara, a wręcz pewność, że nie ma istot z natury złych, że w każdym tkwi dobro i zło, a moralnie wątpliwe postawy mogą zniknąć, jeżeli tylko znajdzie się u kogoś zrozumienie – dobrze widać to w „Spirited Away” w przypadku postaci Yubaby i demona Bez Twarzy

    Ruchomy zamek Hauru (2004)

    Jeden z najbardziej popularnych filmów Hayao Miyazakiego, który zabiera nas do świata pełnego kontrastów, magii i streampunkowej technologii. Zazdrosna o tajemniczego mężczyznę wiedźma rzuca na młodziutką Sophie straszliwą klątwę i przemienia ją w 90-letnią staruszkę. Szukając sposobu na zdjęcie uroku, dziewczyna trafia do ruchomego zamku, należącego do czarodzieja Hauru. Sophie wyrusza w niesamowitą podróż, podczas której odkrywa siłę przyjaźni, odwagi i miłości.

    ❝𝐑𝐮𝐜𝐡𝐨𝐦𝐲 𝐳𝐚𝐦𝐞𝐤 𝐇𝐚𝐮𝐫𝐮❞ z rekomendacją Zespołu Edukatorów Filmowych

    Tytuł został oceniony przez trzech ekspertów ZEF:

    Dominikę Zielińską, Mateusza Żebrowskiego i Justynę Budzik.

    Ruchomy zamek Hauru jest baśniowo-surrealną opowieścią, która – choć zanurzona w kontekście kultury japońskiej – porusza uniwersalne treści. Film Hayao Miyazakiego opowiada o miłości i przyjaźni pomimo różnic oraz zachęca do pacyfizmu. Idealnie łączy baśniową dziwność i ekscytację przygodą z głęboko empatyczną opowieścią o patchworkowym kolektywie szanujących się i wspierających postaci.

    Księżniczka Mononoke (1997)

    Zapierająca dech w piersiach „Księżniczka Mononoke” Hayao Miyazakiego przenosi widzów do świata leśnych stworzeń, demonów i magii. Młody wojownik Ashitaka, dotknięty śmiertelną klątwą, wyrusza do tajemniczej, leśnej krainy w nadziei na odnalezienie lekarstwa. Tam zostaje wciągnięty w sam środek konfliktu między ludźmi i zwierzętami, prowadzony przez waleczną księżniczkę Mononoke, dziewczynę wychowaną przez wilki. Co wygra – ludzka chciwość, postęp czy natura? Porywająca wizualnie „Księżniczka Mononoke” to mistrzowska opowieść o starciu cywilizacji z siłami przyrody, będąca jednym z czołowych osiągnieć współczesnej animacji.

    Księżniczka Mononoke z rekomendacją Zespołu Edukatorów Filmowych

    Tytuł został oceniony przez trzech ekspertów ZEF:

    Dominikę Zielińską, Mateusza Żebrowskiego i Justynę Budzik.

    „Księżniczka Mononoke” łączy w sobie ekscytującą przygodę z niezwykle ważnym, kompleksowo podanym przesłaniem. Film to jeden z wielkich klasyków światowej animacji, arcydzieło anime i jedna z pereł twórczości Hayao Miyazakiego. To produkcja barwna, baśniowa, zachwycająca, ale też zagadkowa, dziwna, niepokojąca, pełna moralnej ambiwalencji i prowadząca do nieoczywistych konkluzji.

    Udostępnij

    This will close in 0 seconds