• News will be here
 • Zakończyła się XXII edycja konkursu plastycznego na temat honorowego oddawania krwi. Organizatorem był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach.

  Konkurs pn. „KREW TO NAJWIĘKSZY DAR ŻYCIA” był adresowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klasy IV-V i klasy VI–VIII. Wpłynęło 215 prac z 16 szkół, które znajdują się w obszarze działania Oddziału Rejonowego PCK w Pabianicach, czyli SP 3, 8, 9, 13, 14 i 16 z Pabianic oraz SP w Bychlewie, Woli Zaradzyńskiej, Ksawerowie, Piątkowisku, Burzeninie, Dłutowie, Petrykozach, Dobroniu, Piątkowisku i SP w Waszkowskiem. Obradom jury przewodził pabianicki artysta plastyk Sławomir Łuczyński.

  Oto wyniki XXII edycji konkursu PCK.

  Kategoria klasy 4-5: I miejsce – Michał STASZCZYK (SP nr 3), II miejsce – Amelia CIUPA (SP w Ksawerowie), III miejsce – Lena FIJAŁKOWSKA (SP w Woli Zaradzyńskiej). Wyróżnienie – Anna ZAREMBA (SP 9).

  Kategoria klasy 6-8: I miejsce – Ada MANIOS (SP 9), II miejsce – Natalia FILAS (SP w Bychlewie), III miejsce – Julia NAWROT (SP w Piątkowisku). Wyróżnienie – Alicja STASIAK (SP w Piątkowisku).

  Za największą ilość zdobytych punktów jury przyznało puchar dla Szkoły Podstawowej nr 9. Postanowiło też, że wszystkie szkoły biorące udział w konkursie otrzymają dyplomy uczestnictwa, a zdobywcy I, II i III miejsc oraz wyróżnień nagrody w postaci pendrive’ów i dyplomy.

  Organizatorzy, gratulując zwycięzcom, składają podziękowania szkołom za promowanie czerwonokrzyskiej idei – honorowego oddawania krwi, oraz Prezydentowi Miasta Pabianic, który ufundował nagrody i był patronem honorowym konkursu.

  Prezentujemy najlepsze prace.

  Udostępnij