• News will be here
 • 3 lipca w wieku 60 lat zmarł st. ogn. w st. spocz. Jacek Maląg, wieloletni funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach. 30 czerwca w wieku 46 lat odszedł druh OSP w Dłutowie Krzysztof Cieślak.

  Smutne informacje mundurowi przekazali na facebookowych profilach PSP Pabianice i OSP Dłutów.

  „Pan st. ogn. Jacek Maląg rozpoczął służbę w straży pożarnej w 1985 roku, odbywając dwuletnią służbę wojskową w Zawodowej Straży Pożarnej w Pabianicach, od 1987 roku zatrudniony był jako ratownik w Komendzie Rejonowej w Pabianicach, zajmował stanowisko dowódcy zastępu. Doświadczenie zawodowe zdobywał, pełniąc służbę na różnych stanowiskach służbowych oraz uczestnicząc w różnego rodzaju trudnych i ciężkich działaniach ratowniczo-gaśniczych. Był strażakiem zdyscyplinowanym przejawiającym wiele inicjatywy na rzecz poprawy warunków służby. Czynnie uczestniczył w organizacji zawodów i szkoleń doskonalących dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych, przekazując swoją wiedzę i doświadczenie. Jego wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych przynosiło wymierne korzyści społeczności lokalnej oraz powodowało wzrost autorytetu Państwowej Straży Pożarnej jako profesjonalnej służby ratowniczej. Za służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej odznaczony został: Srebrną Odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” – 2010 r.,Srebrny Medal za długoletnią służbę – 2009 r., Srebrny Medal za zasługi dla pożarnictwa – 2000 r.” – napisali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach.

  Uroczystości pogrzebowe odbędą się 6 lipca o godz. 13.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Łasku-Kolumnie przy ul. Letniej 15/17.

  ***

  „Z przykrością informujemy że 30.06.2024r. zmarł nasz kolega i druh OSP w Dłutowie Krzysztof Cieślak, lat 46” – czytamy na profilu ochotników z Dłutowa.

  Pogrzeb odbył się 4 lipca w kościele parafialnym w Dłutowie.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz