• News will be here
 • W Miejskiej Bibliotece dziennikarz Michał Cessanis opowiadał o swej wyprawie do Japonii. Spotkanie to uświetniło trwający właśnie 7. International Folk Festival Polka 2024.

  W środowy wieczór, 3 lipca, Galeria Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach wypełniła się po brzegi miłośnikami podróży. Wszystko za sprawą Michała Cessanisa, pabianiczanina z pochodzenia, a obecnie zastępcy redaktora naczelnego National Geographic Traveler, dziennikarza „Dzień dobry TVN” oraz pasjonata zwiedzającego najbardziej odległe miejsca na świecie.

  Dziennikarz opowiedział o swojej podróży po Japonii. Podczas wystąpienia nie zabrakło ciekawostek o tamtejszych kulinariach, wszak doświadczanie smakami i zmysłami to istotna część każdej wyprawy. Udon, kimchi czy sushi nie będą już teraz miały przed pabianiczanami tajemnic. Dodatkowo Cessanis dużą część swojej prelekcji poświęcił na opowieści o wrażeniach z podróży japońskim cudem techniki, czyli szybką koleją Shinkansen, rozwijającą zawrotną prędkość 250 km/h.

  Zabrał nas na wycieczkę do Tokio, Kioto, Osaki oraz ku podnóżom świętej góry Japończyków – Fudżi. Opowiedział o tym, jak to jest nosić kimono, czy da się odpocząć w hotelu kapsułowym, jaka etykieta zachowań rządzi w japońskim onsenie (kąpielisku z gorącymi źródłami) oraz jak zdrowy tryb życia prowadzą japońscy seniorzy. Nie bez powodu Japonia jest krajem długowieczności.

  Całość spotkania uświetniła bogata relacja fotograficzna oraz fragmenty filmów nagrywanych w japońskiej rzeczywistości. Teraz Kraj Kwitnącej Wiśni wydaje nam się być bliżej niż kiedykolwiek. Michał Cessanis zdecydowanie zachęcił do odwiedzin tej destynacji, udzielając przy tym praktycznych wskazówek dotyczących lotów, zakupów biletów, konieczności posiadania gotówki w tym kraju.

  Zatem pabianiczanie… Japonia już czeka.

  Udostępnij