• News will be here
 • 15 lipca rozpoczyna się nabór wniosków do miejskiego programu dofinansowania wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródło ciepła. Potrwa do 2 sierpnia. O dotację mogą starać się właściciele lokali mieszkalnych lub budynków jednorodzinnych.

  Dotacja wyniesie:

  • do 3 tys. zł przy wymianie kopciucha na pompę ciepła typu powietrze/powietrze, kocioł zgazowujący drewno o podwyższonym standardzie, kocioł na pellet o podwyższonym standardzie lub piec na pellet,

  • do 5 tys. zł przy wymianie na kocioł gazowy kondensacyjny lub ogrzewanie elektryczne,

  • do 7 tys. zł  przy wymianie na gruntową pompę ciepła, pompę ciepła typu powietrze/woda lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej.

  Pieniądze można otrzymać na wydatki związane z zakupem nowego źródła ciepła, niezbędne projekty i dokumentacje, demontaż palenisk/kotłów, wykonanie lub modernizację wewnętrznych instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, montaż wkładu kominowego oraz opłaty przyłączeniowe do sieci gazowej lub miejskiej sieci ciepłowniczej. Ważne, żeby zakończyć i rozliczyć inwestycję do 15 listopada 2024 roku.

  Żeby było jeszcze taniej, dotację z programu miejskiego można połączyć z krajowymi  programami „Czyste powietrze” i „Ciepłe mieszkanie” (np. jako wkład własny) i uzyskać wsparcie nawet do 100 procent kosztów kwalifikowanych inwestycji.

  Nabór wniosków do miejskiego programu wymiany kopciuchów potrwa od 15 lipca do 2 sierpnia. Będzie prowadzony do wyczerpania pieniędzy przeznaczonych na dotację. Wszystkie formalności można załatwić w Urzędzie Miejskim.

  Wnioski do wymienionych programów przyjmuje Referat Programów Priorytetowych, ul. św. Jana 4, pokój nr 25, tel. 42 22 54 625 lub 509 309 848.

  Zgodnie z uchwałą antysmogową województwa łódzkiego, kotły na paliwo stałe pozaklasowe, czyli tzw. „kopciuchy”,  trzeba wymienić do 1 stycznia 2025 roku.

  Udostępnij