• News will be here
 • 28 czerwca podsumowano akcję „Gorączka Złota’24”. Przypominamy, że akcja polega na zbieraniu przez przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe „złotych 1-, 2- i 5-groszowych monet”. Zebrane w ten sposób pieniądze są następnie wykorzystywane podczas organizacji wypoczynku letniego oraz na obiady dla dzieci pochodzących z rodzin zagrożonych społecznym wykluczeniem.

  W tegorocznej akcji trwającej od kwietnia do końca czerwca udział wzięły 23 placówki szkolno-przedszkolne znajdujące się w obszarze działania Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach, a są to: Przedszkola Miejsce nr 2, 4 i 13 oraz „gościnnie” przedszkole nr 2 z Zespołu Przedszkoli Miejskich w Łodzi, Szkoły Podstawowe nr nr 1, 3, 5, 8, 9 i 16 z Pabianic oraz z Dłutowa, Pawlikowic, Bychlewa, Ksawerowa, Chechła, Petrykozów, Piątkowiska, Dobronia, Burzenina i SP w Waszkowskiem. Ze szkół ponadpodstawowych „złote monety” zbierały: I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr 2 i 3 – wszystkie z Pabianic oraz Powiatowy Zespół Szkół z Zelowa.
  Zebrano 786 kg „złotych monet”, co w przeliczeniu na złotówki daje ok. 8.894 zł. Za najbardziej efektywną zbiórkę pucharami wyróżniono: w kategorii przedszkola – Przedszkole Miejskie nr 4 (77,5 kg), w kategorii szkoły podstawowe – Szkołę Podstawową w Ksawerowie (160 kg), a w kategorii szkoły ponadpodstawowe – Zespół Szkół nr 2 (18 kg).

  Organizator – Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach – serdecznie dziękuje uczniom oraz opiekunom wszystkich szkół za zaangażowanie w akcję. Szczególne słowa podziękowania organizatorzy kierują do tych wszystkich, którzy pomagali na etapie „dzielenia” monet na 1-, 2- i 5-groszowe.
  Podziękowania kieruje też do Banku Kaliskiego Bank Spółdzielczy PA-CO-BANK w Pabianicach, który podjął się „benedyktyńskiej pracy” dokładnego policzenia wszystkich zebranych w akcji złotych grosików.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz