• News will be here
 • Dzięki zdecydowanej reakcji świadków policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę. 51-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

  Oficer dyżurny komendy policji otrzymał zgłoszenie w niedzielę, 7 lipca, o godz. 14.45. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce zastali pojazd marki Mini Cooper oraz 51-letniego kierującego.

  Wyjeżdżając z ulicy Kościuszki w ulicę Zamkową mężczyzna niemal czołowo zderzył się z innym samochodem. Pabianiczanin został obywatelsko zatrzymany przez zgłaszającego, który wraz z innymi świadkami zajechał mężczyźnie drogę.

  47-letni świadek podbiegł do kierującego i próbował wyrwać mu kluczyki. Ten ruszył autem i po przejechaniu chodnikiem kilku metrów zatrzymał się na tyle pobliskiego kościoła. Tam zgłaszający wspólnie z dwoma mężczyznami uniemożliwił kierującemu mini cooperem dalszą jazdę. Policjanci zbadali ujętego 51-latka alkomatem. Miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu – mówi podkom. Agnieszka Jachimek, rzecznik pabianickiej policji.

  Pabianiczanin stracił już prawo jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali mu również dowód rejestracyjny auta, które – jak się okazało – nie posiadało aktualnych badań technicznych. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Na pochwałę zasługuje obywatelska postawa świadków tego zdarzenia. Dzięki ich zdecydowanej i stanowczej reakcji policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego. Być może w ten sposób udało się również uniknąć kolejnej tragedii na drodze – dodaje funkcjonariuszka. – Od początku roku pabianiccy policjanci ujawnili 53 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi. Ośmiu znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu. Na tym jednak nie koniec...

  W tym samym czasie w ręce mundurowych wpadli też kierujący pojazdami niemechanicznymi, np. rowerami czy hulajnogami. 26 pijanych i 11 kierowców po użyciu zasiliło grono lekkomyślnych amatorów jazdy „na podwójnym gazie”.

  foto: policja

  Udostępnij