• Czworonożny funkcjonariusz i jego sprawny nos do zadań specjalnych odegrali kluczową rolę w tej dramatycznej historii.

    W nocy 23 października pabianiccy i konstantynowscy policjanci poszukiwali zaginionego mężczyzny, który znalazł się w trudnej sytuacji życiowej.

    47-latek był w poważnym kryzysie emocjonalnym, który mógł doprowadzić do bardzo dramatycznych decyzji. Mundurowi rozpoczęli działania niezwłocznie po otrzymanym zgłoszeniu. W takich sytuacjach ogromne znaczenie ma bowiem czas, dlatego nastąpiła pełna mobilizacja jednostki. Funkcjonariusze sprawdzali każdy ślad mogący pomóc w odnalezieniu zaginionego. Do poszukiwań został zaangażowany również dyżurujący przewodnik psa służbowego wraz ze swoim czworonożnym partnerem – mówi podkom. Agnieszka Jachimek.

    W tej historii kluczowe okazało się wsparcie Kozika i jego sprawnego nosa. To właśnie dzięki niemu udało się znaleźć miejsce, w którym przebywał 47-latek. Pies, z którym na co dzień pracuje mł. asp. Zenon Boczek z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu, błyskawicznie podjął trop zaginionego.  Poprowadził funkcjonariuszy do budynku mieszkalnego, w którym na klatce schodowej siedział wyziębiony mieszkaniec Konstantynowa Łódzkiego.

    Szczęśliwie odnaleziony mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

    Na kanwie tego zdarzenia przypominamy: widząc osobę w kryzysie psychicznym, zawsze reaguj! Zapytaj, jak możesz ją wesprzeć, okaż troskę i zainteresowanie. W sytuacji kryzysowej nie czekaj, dzwoń na numer alarmowy i zgłoś problem. Twoje działanie może uratować komuś życie i zdrowie! – podkreśla rzeczniczka policji.

    Pomoc można znaleźć w poradniach psychiatrycznych i psychologicznych, Miejskich i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, a także pod numerami telefonu, które poniżej:

    116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu, od godz. 14.00 do 22.00

    116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę

    800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę

    foto: policja

    Udostępnij