• Po 25 latach działalność zakończyło Stowarzyszenie Abstynentów „GRANICA” z siedzibą w Pabianicach przy ulicy Granicznej.

    Decyzja została podjęta w piątek, 7 marca, na walnym zebraniu członków.

    Majątek po likwidacji Stowarzyszenia Abstynentów „GRANICA” zostanie przekazany zgodnie z Uchwałą 164/2025 na Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu „MAR-KOT” z siedzibą w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Kopernika 2 działającego charytatywnie opiekuńczo – powiedziała Elżbieta Skrzymowska, likwidator „GRANICY”.

    22 czerwca 2024 roku Stowarzyszenie „Granica” Łódzkiego Centrum Pomocy Bliźniemu obchodziło 24. urodziny.

    Najważniejsze osiągnięcia:

    • pierwsza stołówka pabianicka, która przez 10 lat wydała najbiedniejszym mieszkańcom 260 tysięcy gorących posiłków i prawie 70 tysięcy bochenków chleba
    • utworzenie w budynku po byłej Szkole Budowlanej punktu pomocy doraźnej, w którym „Granica” wydawała potrzebującym żywność, odzież, meble oraz sprzęt AGD, a także leki przekazywane przez Aflofarm
    • akcja „Nie dajmy im zamarznąć”, w której wydano 36 tysięcy gorących posiłków i pieczywa bezdomnym mieszkającym w pustostanach w centrum miasta
    • budowa nowego domu dla bezdomnych o powierzchni 300 m2, w którym schronienie mogą znaleźć 24 osoby (to ewenement, bo od śmierci Marka Kotańskiego nikt nie zbudował nowego domu dla bezdomnych własnymi siłami)

    W ośrodku „Granicy” przebywało 1.200 osób. Wiele z nich udało się uratować i zmienić ich życie wedle głównego zawołania Marka Kotańskiego, patrona „Granicy”: „Daj siebie innym”.

    foto: Stowarzyszenie „Granica”

    Udostępnij

    Dodaj komentarz