• W Miejskim Ośrodku Kultury 7 marca odbyło się wyjątkowe spotkanie pod hasłem „Kobiety kobietom”.

    Wydarzenie zorganizowane przez Fundację Azul oraz Miejski Ośrodek Kultury przyciągnęło liczne grono pań, które już przy wejściu zostały przywitane symbolicznymi goździkami.

    Fundacja Azul, założona w 2024 roku przez Magdę i Olę, to inicjatywa dwóch przyjaciółek, które połączyły siły, by działać na rzecz harmonijnego społeczeństwa, integracji międzypokoleniowej i wsparcia dla kobiet. Ich misją jest inspirowanie do aktywności oraz tworzenie przestrzeni, w której każdy może znaleźć swoje miejsce.

    Spotkanie w MOK-u poprowadziły Renata Witczak, Katarzyna Gabara oraz Magdalena Omiotek (założycielka fundacji). Wśród zgromadzonych gości znaleźli się m.in. przewodnicząca Rady Miejskiej Iwona Marczak oraz prezydent Grzegorz Mackiewicz.

    Kobiety mogą bardzo dużo. Uwierzcie, że dzisiejsze spotkanie jest właśnie dla was i dzięki wam. Mam nadzieję, że każda wyniesie z niego coś nowego – rozpoczęła wydarzenie Katarzyna Gabara. – Dziś chcemy łamać stereotypy, mówiąc o kobietach przedsiębiorczych, samodzielnych, a co najważniejsze dojrzałych…

    Spotkanie uświetniły występy artystyczne. Na scenie zaprezentował się Franciszek Gryglewski, wykonując utwór Marka Grechuty „Nie dokazuj”, a także finalistka „Idolka” Abigail Jaros, która zaśpiewała piosenkę „Jesteś lekiem na całe zło” Krystyny Prońko. Obydwoje są członkami grupy wokalnej działającej przy MOK-u pod przewodnictwem Agnieszki Nastarowicz.

    Główną częścią wydarzenia były trzy panele dyskusyjne, w których udział wzięły kobiety z Pabianic, dzieląc się swoimi doświadczeniami i refleksjami.  Panel 1: Kobieta przedsiębiorcza – nie tylko w biznesie, ale w życiu. Przedsiębiorczość to nie tylko prowadzenie firmy, ale także podążanie za pasjami, wprowadzanie zmian i kształtowanie swojego życia na własnych zasadach. W panelu wzięły udział: Ewa Latkowska, Katarzyna Perlińska, Andżelika Baj, Monika Miszczak-Maskulak oraz Renata Witczak. Panel 2: Kobieta samodzielna – siła i niezależność. Samodzielność nie musi oznaczać samotności. To przede wszystkim umiejętność podejmowania decyzji i radzenia sobie z wyzwaniami. W dyskusji uczestniczyły: Anna Smusz, Anna Kopeć, Agnieszka Kaszuba-Gałka oraz Katarzyna Gabara. Panel 3: Kobieta Dojrzała – Dojrzałość Zadbana. Dojrzałość to nie tylko kwestia wieku, ale także emocjonalnego i psychicznego rozwoju. W panelu wystąpiły: Grażyna Fiuk, Anna Kacała, Bogusia Filipowska, Anna Berlińska oraz Magdalena Omiotek.

    Poruszono wiele ważnych tematów, takich jak przedsiębiorczość kobiet, wyzwania związane z samodzielnością, praca, rodziny zastępcze oraz relacje międzyludzkie oparte na wzajemnym wsparciu. Nie zabrakło również quizów z podchwytliwymi pytaniami statystycznymi, które dotyczyły zarówno pań, jak i panów.

    Atmosferę spotkania osłodził poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Miejskich oraz Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. W holu MOK-u można było również zakupić rękodzieło, wspierając lokalnych twórców.

    Patronat nad spotkaniem objął prezydent Grzegorz Mackiewicz. Sponsorami byli m.in. szkoła Planet English, Akademia Nauki oraz Bukieciarnia Cuda Wianki. Partnerami wydarzenia zostały: Koło Gospodyń Miejskich, Capoeira, Podróż Przez Pabianice, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, Fundacja Mały Książę oraz Czuła Joga.

    Spotkanie „Kobiety kobietom” było nie tylko okazją do wymiany doświadczeń, ale także inspiracją do dalszego rozwoju i wzmacniania kobiecej siły oraz solidarności.

    foto: Aleksandra Kazimierczak

    Udostępnij

    Dodaj komentarz