• 42-latek wsiadł za kierownicę auta, mając w organizmie ponad 2,9 promila alkoholu. Na dodatek wybrał się w podróż bez uprawnień i wbrew sądowemu zakazowi.

    13 marca około godz. 13.35 dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy. Świadek widział, jak w Ksawerowie do suzuki wsiadł bardzo pijany mężczyzna, a następnie odjechał w stronę jednego ze skrzyżowań.

    Na miejsce niezwłocznie pojechali mundurowi, którzy potwierdzili treść zgłoszenia. Za kierownicą wskazanego pojazdu siedział 42-latek. Ksawerowianin został zbadany alkomatem. Miał w organizmie ponad 2,9 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jechał autem mimo cofniętych uprawnień i sądowego zakazu. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – mówi podkom. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

    14 marca usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

    foto: policja

    Udostępnij

    This will close in 0 seconds