• W środę (18 marca) w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej miała miejsce uroczystość inaugurująca szerszą współpracę WTZ z Powiatowym Urzędem Pracy w Pabianicach. Kulminacyjnym punktem było podpisanie porozumienia między jednostkami.

    Porozumienie otwiera szerzej drzwi urzędu pracy dla uczestników WTZ.

    Gości z PUP przywitała i przedstawiła kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Agnieszka Jaksa, która nie kryła zadowolenia z rozpoczynającej się współpracy.

    – Napełnia mnie radość, że dyrekcja Powiatowego Urzędu Pracy w Pabianicach widzi tak duży sens w aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością. Ta otwartość przekłada się na realne działania, które są przestrzenią do zdobycia wiedzy i poszerzenia kompetencji prozawodowych uczestników WTZ. Sformalizowanie daje nam możliwość długotrwałej współpracy. Dzięki temu jest też szansa, że wśród społeczności lokalnej oraz w biznesie zmieni się mentalność postrzegania osób z niepełnosprawnością intelektualną – powiedziała pani kierownik.

    Powiatowy Urząd Pracy otwiera się na osoby z niepełnosprawnością i zamierza tego typu współpracę podjąć z innymi organizacjami. O otwartości urzędu na mieszkańców, nie tylko z niepełnosprawnością, mówiła Sylwia Gawrońska-Zdzienicka, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Pabianicach.

    – Jednym z najważniejszych zadań powiatu z zakresu rozwoju lokalnego jest inicjowanie przedsięwzięć pozwalających na wspieranie mieszkańców w aktywnym udziale w obszarze rynku pracy. Pogłębienie współpracy z Warsztatami Terapii Zajęciowej otwiera nowe możliwości przed uczestnikami warsztatów, a także stanowi inspirację do kreowania nowoczesnej polityki gospodarczej, otwartej również na osoby o szczególnych potrzebach – przekazała.

    O szczegółach rozpoczynającej się współpracy z WTZ mówił zastępca dyrektora PUP Gabriel Grzejszczak. Zakłada ona wizyty w Powiatowym Urzędzie Pracy, spotkania z doradcami zawodowymi zarówno w urzędzie, jak i również w warsztatach, korzystanie z poradnictwa zawodowego oraz przedstawianie uczestnikom WTZ ofert pracy i innych form wsparcia w urzędzie.

    – Mamy nadzieję, że główne cele porozumienia, do których zaliczamy przygotowanie uczestników do życia w środowisku społecznym, rozwój umiejętności komunikacyjnych, decydowania o swoich sprawach, a także poprawę kondycji psychicznej i fizycznej, zostaną osiągnięte, a Powiatowy Urząd Pracy zostanie zapamiętany jako dobry partner do współpracy w realizacji planów rozwoju – dodał wicedyrektor Grzejszczak.

    foto: PUP

    Udostępnij

    This will close in 0 seconds