Ekipa Włókniarza Pabianice (rocznik 2015) pod wodzą trenera Kamila Kozaneckiego wybrała się w niedzielę, 23 marca, na turniej piłkarski z okazji 100-lecia KS Ożarowianka Ożarów Mazowiecki. Pabianiczanie okazali się najlepszym zespołem, wygrywając turniej z bilansem bramkowym 27:8.
Włókniarz pokonał takie drużyny jak: AP Lider Łomża 5:1, MKS Podlasie Sokołów Podlaski 6:1, GLKS Orzeł Nadarzyn 5:0, Turbo FA 3:2, Ożarowianka 3:1, Diamons Academy (dziewczynki 2014/15) 4:1. „Zieloni” przegrali jedynie z BKS Lublin 1:2. Mimo przegranego jednego meczu, Włókniarz uplasował się na I miejscu.
W skład zwycięskiej drużyny weszli: Antek Szymczak (bramkarz), Julian Chudy, Olek Domalążek, Wojtek Jaguś, Kacper Klimek, Igor Ochocki, Jan Rybak, Norbert Sobierajski, Piotr Urbaniak, Leon Wojsa i Kuba Zięciak.

Antka Szymczaka uznano za najlepszego bramkarza turnieju. Włókniarz Pabianice został najbardziej bramkostrzelną drużyną turnieju (27 bramek).
Wcześniej młodzi piłkarze Włókniarza Pabianice 2015 wybrali się do stolicy na sparingowy mecz z Akademią Legia Warszawa. Pojedynek odbył się pierwszy raz w historii. W dwumeczu udział brał również rocznik 2016 pod wodzą trenera Artura Sobytkowskiego. Pabianiczanie zagrali również grę kontrolną z Lechią Gdańsk. Spotkania były okazją do zaprezentowania swoich umiejętności na tle jednych z najsilniejszych drużyn w Polsce.


Kolejny taki sprawdzian przed Włókniarzem już 4-6 kwietnia. Bedzie to turniej, w którym nasi zmierzą się m.in. z Lechem Poznań, Wartą Poznań, FASE Szczecin czy FC Wrocław Academy.
PS. Drużyna rocznika 2015 chętnie nawiąże współpracę sponsoringową z firmami lub osobami. Kontakt telefoniczny: 888-930-907.




