• Ostatnia niedziela przed Wielkanocą obchodzona jest na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Symbolem Niedzieli Palmowej palmy przynoszone do kościołów i święcone przez kapłanów. 

    Obrzęd święcenia palm odbywał się w pabianickich kościołach na każdej odprawianej tego dnia mszy świętej. Wierni przynoszą najczęściej gałązki wierzbowe, które często ozdobione są kolorowymi dodatkami, a także kwiatami, czasem nawet prawdziwymi liśćmi palm.

    Księża święcili je uroczyście, rozpoczynając tym samym obchody Wielkiego Tygodnia, od którego już tylko krok do Wielkanocy...

    Udostępnij