• Sołtysi z całej Polski wystąpili z ważną inicjatywą skierowaną do ministra obrony narodowej oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji.

    W petycji domagają się formalnego włączenia ich do krajowego systemu zarządzania kryzysowego. Celem jest zwiększenie efektywności działań w sytuacjach zagrożenia i poprawa współpracy z jednostkami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo publiczne.

    Do udziału w akcji zachęca Ewelina Cander, sołtyska Terenina, która przekonuje, że bezpieczeństwo mieszkańców zaczyna się na poziomie lokalnym.

    Zachęcam do wsparcia tej inicjatywy. To ważny temat – podkreśla Cander.

    Dlaczego warto podpisać petycję?

    • Bezpieczeństwo nas wszystkich – sołtysi są najbliżej mieszkańców i najlepiej znają potrzeby swoich społeczności. Ich formalne zaangażowanie w system zarządzania kryzysowego pozwoli na szybsze i bardziej skuteczne działania w sytuacjach zagrożenia, takich jak klęski żywiołowe, awarie czy nagłe zagrożenia zdrowotne.
    • Lepsza współpraca ze służbami – lepsza komunikacja i koordynacja z policją, strażą pożarną czy służbami ratunkowymi to większa skuteczność działań na rzecz bezpieczeństwa.
    • Realny wpływ na decyzje – głos sołtysów w systemie zarządzania kryzysowego to szansa na uwzględnienie lokalnych uwarunkowań i potrzeb.

    Jak można pomóc?

    • Podpisz petycję online – zajmie Ci to tylko chwilę, a Twój głos może realnie wpłynąć na bezpieczeństwo lokalnych społeczności.
    • Udostępnij informację dalej – im więcej osób się zaangażuje, tym większa szansa na sukces inicjatywy.

    Link do petycji: https://www.petycjeonline.com/petycja_sotysow_rzeczypospolitej_polskiej_o_formalne_wczenie_w_system_zarzdzania_kryzysowego_oraz_usprawnienie_wspopracy_z_jednostkami_odpowiedzialnymi_za_bezpieczestwo_publiczne.

    Podpisać może się każdy.

    Udostępnij