Obraz z 214 kamer jest monitorowany przez całą dobę w siedzibie pabianickiej straży miejskiej.
W 2024 roku w wyniku zgłoszeń operatora strażnicy wyjeżdżali do zdarzeń 161 razy. 242 razy użyto miejskich głośników, przez które operatorzy nawołują do zaprzestania zachowań niezgodnych z prawem.
W tym samym roku pabianicka komenda policji wnioskowała o zabezpieczenie 183 nagrań z monitoringu. Przekazane materiały przyczyniły się do ujęcia sprawców wandalizmu, przestępstw czy wykroczeń. Mogły także służyć jako element dowodowy w prowadzonych czynnościach wyjaśniających lub procesach.
– Dzięki monitoringowi poprawia się bezpieczeństwo w Pabianicach – podkreśla komendant straży miejskiej Tomasz Makrocki.
foto: SM





