Od września hala przy ulicy św. Jana będzie otwarta nie tylko dla klubów sportowych.


W trakcie dzisiejszej (31 lipca) konferencji prasowej starosta Arkadiusz Jaksa zaprosił wszystkich mieszkańców powiatu do skorzystania z możliwości wynajęcia hali przy II Liceum Ogólnokształcącym.
– Przychodzę dziś z dobrymi wiadomościami. Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom i od września uruchamiamy pilotażowy program udostępniania hali powiatowej dla mieszkańców powiatu. Do tej pory takiej możliwości nie było – zaczął spotkanie starosta Arkadiusz Jaksa.
Oferta skierowana jest do osób prywatnych, grup znajomych czy rodzin – krótko mówiąc, wszystkich tych, którzy chcą aktywnie spędzić wieczór w komfortowych warunkach.


Dlaczego warto?
- możliwość gry w siatkówkę, koszykówkę lub inne aktywności sportowe,
- brak konieczności przynależności do klubu,
- komfortowe warunki i dogodna lokalizacja,
- aktywny wypoczynek w gronie znajomych lub rodziny,
- wsparcie dla lokalnych inicjatyw promujących zdrowy styl życia.
Hala wraz ze sprzętem i zapleczem socjalnym dostępna będzie dla mieszkańców od września do grudnia 2025 roku w godz. 20.30 – 22.00 (poniedziałek-piątek). Koszt wynajmu to 270 złotych + VAT za 90 minut.
Uwaga: przed wynajęciem hali wymagane jest podpisanie umowy – najpóźniej 4 dni robocze przed terminem udostępnienia hali (należy osobiście stawić się z dowodem osobistym) w godz. 8.00 – 14.00. Płatność wyłącznie przelewem bankowym – również najpóźniej 4 dni robocze przed terminem udostępnienia hali.


Liczba dostępnych terminów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń! Na stronie internetowej starostwa (https://www.powiat.pabianice.pl/) udostępniony będzie grafik z terminami wynajmu hali.
Rezerwacja telefonicznie u kierownika hali Zenona Drogosza, nr 604-960-542 (w dni robocze w godz. 8.00 – 12.00) lub osobiście na miejscu.
Jeśli program pilotażowy się sprawdzi, to oferta będzie kontynuowana, a w przyszłości rozszerzana.






