• 47. Dni Pabianic zbliżają się wielkimi krokami. Odbędą się w sobotę, 6 września, na polu golfowym przy Tkalni. W tym roku święto miasta w nowej formule…

    – Nowa formuła, bo poszerzona o naszego partnera medialnego Radio Eska, który przygotowuje całą scenę główną, na której będziemy się spotykać. Wspólnie z tym partnerem przygotowujemy Dni Pabianic, natomiast po stronie miejskiej za organizację odpowiada Miejski Ośrodek Kultury – powiedział dziś na konferencji prasowej prezydent Grzegorz Mackiewicz.

    Nowa formuła niesie ze sobą wiele ciekawostek i niespodzianek. Najważniejszą częścią będą oczywiście koncerty gwiazd. Wystąpią: Ikarus Feel, Rogucki&Normalni Ludzie, Baranovski oraz gwiazda wieczoru Wilki. Koncerty rozpoczną się od godziny 17.40. Całość poprowadzą dziennikarze Radia Eska: Łukasz Bogdan i Kamil Nosel.

    – Oprócz wieczoru koncertowego od godziny 14.00 na terenie pola golfowego i na terenie Tkalni będą trwały animacje i atrakcje dla dzieci, będzie miasteczko Radia Eska, będą prezentowały się szkoły językowe oraz jak co roku wesołe miasteczko i strefa gastronomiczna – dodała Maria Wrzos-Meus, dyrektor MOK-u.

    W trakcie Dni Pabianic rozstawi się „Miasteczko Zdrowia”, w którym mieszkańcy będą mogli się przebadać darmo. Pieczę nad tym miasteczkiem sprawować będzie Pabianickie Centrum Medyczne i Adamed.

    – Pabianickie Centrum Medyczne po raz kolejny weźmie udział w obchodach Dni Pabianic. Nasze pielęgniarki będą badały poziom glikemii, ciśnienia i tętna. Będzie z nami też pani dietetyk, która za pomocą specjalistycznego sprzętu będzie mogła zmierzyć nie tylko masę ciała, ale też poziom wody, masy mięśniowej i masy kostnej. Na tej podstawie będzie mogła zaproponować zmiany żywieniowe oraz będzie namawiać do zdrowego trybu życia. Będziemy również uczyli pierwszej pomocy – mówił Witold Olszewski, prezes PCM.

    Na stoisku Adamedu natomiast będzie można poddać się spirometrii.

    Organizatorzy serdecznie zapraszają 6 września na 47. Dni Pabianic.




    Udostępnij