• 5 września o godz. 18.00 na Starym Rynku otwarta zostanie wystawa „Pabianiccy Ocaleni”.

    Wyobraź sobie ludzi, którzy przetrwali wojnę i nagle musieli odnaleźć siebie w świecie, który już nie był taki sam. Codziennie budowali życie od nowa, pracowali, marzyli, kochali, podejmowali trudne wybory. Ich odwaga nie była wielka i spektakularna, objawiała się w drobnych gestach, w każdym kolejnym dniu, w każdej decyzji, by iść dalej. Po raz pierwszy w Pabianicach możesz poznać ich historie, pełne ciepła, bólu, nadziei i człowieczeństwa. Historie, które uczą, wzruszają i pozostają na zawsze. Przyjdź i zobacz, jak wyglądało życie po wojnie oczami tych, którzy ocaleli – zapraszają członkowie Pabianickiego Sztetla.

    Wystawa została przygotowana przez stowarzyszenie i finansowana w ramach budżetu obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

    Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1555294392520241/.

    Po otwarciu wystawy na Starym Rynku odbędzie się kameralny koncert duetu Nata Evgeny. Początek o godz. 19.30. Wstęp jest wolny. Pisaliśmy o tym tutaj: https://www.nowezyciepabianic.pl/2025/08/20/pabianiccy-ocaleni-i-koncert-na-starym-rynku/

    Udostępnij

    This will close in 0 seconds