• Od 1 stycznia 2026 roku stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach obejmie Marek Smuga. Obecnie kieruje on Centrum Seniora przy Miejskim Centrum Pomocy Społecznej, skąd zostanie przeniesiony w drodze porozumienia między jednostkami.

    Marek Smuga ukończył studia na wydziale instrumentalnym Akademii Muzycznej w Łodzi, podyplomowe studia menadżerskie dla twórców, artystów i animatorów kultury na Uniwersytecie Warszawskim i studia podyplomowe Uniwersytecie Łódzkim – zarządzanie zasobami ludzkimi z elementami prawa pracy. W latach 2017-2022 był dyrektorem Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie, pracował w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli, prowadził również własną działalność artystyczną – studio i agencję muzyczną. W latach 2002-2010 był już zawodowo związany z MOK-iem jako instruktor muzyczny, dyrygent, realizator nagrań, akustyk i aranżer. Od maja 2022 roku kieruje Centrum Seniora w Pabianicach.

    – Wcześniejsze konkursy na stanowisko nie przyniosły rozstrzygnięcia. Kompetencje i doświadczenie pana Marka Smugi w zakresie animacji kultury, zarządzania i organizacji wydarzeń gwarantują dobrą jakość kierowania  Miejskim Ośrodkiem Kultury. Umowa jest na trzy lata  – mówi wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek.

    Dzisiaj (19 grudnia) nowy dyrektor MOK-u został oficjalnie przedstawiony pracownikom.

    Udostępnij