• Dzisiaj (16 stycznia) około godz. 8.00 na skrzyżowaniu Łaskiej z Wiejską i Torową doszło do zderzenia autobusu miejskiego z tramwajem.

    Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca MZK, skręcając w lewo z ulicy Łaskiej w Wiejską, nie ustąpił pierwszeństwa poruszającemu się w kierunku pętli tramwajowi. W wyniku tego doszło do zderzenia.

    54-letni kierowca autobusu doznał urazu głowy i ręki. Zakleszczonego w zgniecionej kabinie mężczyznę ewakuowali strażacy. Przekazali go pod opiekę ratowników medycznych. 54-latka przewieziono do łódzkiego szpitala.

    W chwili zdarzenia w autobusie nie było pasażerów. Osobom znajdującym się w tramwaju (motorniczemu i dwóm pracownikom MPK Łódź) nic się nie stało.

    Ruchem kierują strażacy. Autobusy wróciły już na swoje trasy.

    Udostępnij