• W sobotę, 9 maja, w Staszowie odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w zapasach w stylu klasycznym strefy C.

    Na dwóch matach walczyło 122 zawodników z czterech województw. ASW Nelson Pabianice reprezentowało 8 zapaśników. Najlepiej wypadł Igor Franciszkiewicz, który w kategorii wagowej 85 kg po trzech widowiskowych zwycięstwach wywalczył złoty medal. Dwa brązowe dołożyli do medalowej puli Julian Majchrzak (kat. 62 kg) oraz Jan Madej (kat. 68 kg).

    Tuż za podium, na V miejscu uplasował się Jakub Antczak (kat. 68 kg). Dalsze miejsca zajęli: Natan Krawczyk – IX m., Wojciech Olkusz – X m. (obaj 57 kg), Piotr Kuchler – XV m. (kat. 48 kg) oraz Stanisław Wiąckiewicz – XVI m. (kat. 44 kg).

    W klasyfikacji drużynowej ASW Nelson wśród 22 klubów uplasował się na IV miejscu ze stratą 2 punktów do podium.

    Udostępnij