Pabianiccy kryminalni zabezpieczyli u 57-latka ponad 160 gramów substancji zabronionych, w tym mefedron i marihuanę.
15 maja około godz. 9.20 kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach pojechali na jedną z ulic miasta, gdzie według ich wiedzy miał przebywać mężczyzna posiadający narkotyki. Przy jednej z posesji zauważyli pojazd, w którym siedział typowany przez funkcjonariuszy 57-latek. Mundurowi podjęli wobec niego niezbędne czynności.
Początkowo mieszkaniec Pabianic twierdził, że nie posiada przy sobie żadnych środków zabronionych. Jego nerwowe zachowanie wzbudziło jednak podejrzenia policjantów. W trakcie przeszukania samochodu znaleźli biały kryształ.
Następnie kryminalni sprawdzili miejsce zamieszkania mężczyzny. W przeszukaniu domu uczestniczył również pies służbowy wyspecjalizowany w wyszukiwaniu narkotyków. 57-latek tym razem jednak dobrowolnie wskazał, gdzie są ukryte.
Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 34 gramy marihuany oraz 128 gramów białego kryształu i 8 tabletek. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że zabezpieczone substancje to mefedron.
Pabianiczanin usłyszał zarzut posiadania środków zabronionych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
foto: policja





