2700 sadzonek purpurowej i kremowej surfinii oraz jasnozielonej ipomei wypełni w tym roku kwietniki, skrzynki i gazony wzdłuż ul. Zamkowej.
Ukwiecenie głównej ulicy miasta rozpocznie się w najbliższych dniach i potrwa do 1 czerwca. Rozstawionych zostanie 15 kaskadowych stojaków, 56 gazonów oraz 53 duże i małe skrzynki kwiatowe.
Kwiaty ozdobią most im. Karola Niczego przy Parku Słowackiego (i mostek w parku) oraz barierki na przystankach komunikacyjnych. Obsadzone zostaną również 42 wiszące kwietniki na latarniach od ul. Kościuszki do Gdańskiej.





