• Wczoraj (21 maja) na MOSiR-ze odbyły się zawody kolarskie dla szkół podstawowych pn. „Pabianicka rowerowa szkoła mistrzów”.

    Na starcie stanęło aż 80 zawodników z 10 szkół. Rundę honorową na rowerze zaliczyła także wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek. Rywalizacja była zacięta, ale ze wzajemnym szacunkiem i uśmiechem na twarzach!

    Najlepsze szkoły odebrały puchary ufundowany osobiście przez Pabianiczankę i najbardziej utytułowaną polską kolarkę szosową Bogumiłę Matusiak. Podium wyglądało następująco: I m. – Szkoła Podstawowa w Pawlikowicach, II m. – SP Ksawerów, III m. – SP Bychlew.

    Wyróżnienia indywidualne otrzymali: I m. – Oliwier Kołodziejczyk z SP w Pawlikowicach, II m. – Damian Pajkert (SP Wola Zaradzyńska), III m. – Natan Grabarczyk (SP Pawlikowice).

    Najmłodszym uczestnikiem zawodów był Karol Kwapis z SP 17.

    To sportowe święto nie odbyłoby się bez wsparcia wyjątkowych osób. Swoją obecnością zaszczycili nas wybitni kolarze Krzysztof Sujka oraz Krzysztof Jeżowski. Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem wyścigów czuwał sędzia Zbigniew Grzanka – mówią organizatorzy.

    Za wydarzenie odpowiadali: wydział edukacji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego, przewodniczący Miejskiej Rady Sportu Paweł Triemer oraz PTC DSV Alpina Pabianice.

    foto: UM

    Udostępnij

    This will close in 0 seconds