Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
26 maja, z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych zasłużonym samorządowcom z całego kraju. Związany z Pabianicami Maciej Łuczak odebrał z rąk prezydenta RP Karola Nawrockiego Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymał go za zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce.
W latach 2014-2015 Maciej Łuczak pełnił funkcję wiceprezydenta Pabianic. Wcześniej pracował m.in. jako geodeta, inspektor geodezyjny oraz dyrektor gospodarstwa pomocniczego przy starostwie powiatowym. W 2009 roku wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości, obejmując funkcję pełnomocnika powiatowego partii. W wyborach parlamentarnych w 2015 i 2019 roku zdobył mandat senatora RP. W 2023 roku nie uzyskał senackiej reelekcji, jednak już rok później został wybrany radnym Sejmiku Województwa Łódzkiego VII kadencji. Obecnie pozostaje także pełnomocnikiem PiS w powiecie pabianickim.
foto: Marek Borawski/KPRP







