We wtorek (26 maja) wręczono stypendia Lions Club Łódź dla najzdolniejszych pabianickich uczniów szkół ponadpodstawowych oraz Państwowej Szkoły Muzycznej.
To już trzecia edycja programu stypendialnego, którego celem jest wspieranie utalentowanej młodzieży w rozwoju, edukacji i starcie w dorosłe życie. Stypendia otrzymało sześcioro uczniów osiągających znakomite wyniki w nauce, a często również odnoszących sukcesy sportowe i artystyczne.


Każdy ze stypendystów otrzyma wsparcie w wysokości 5.000 zł wypłacane w dziesięciu ratach. Są to: Ksawier Bataa (I Liceum Ogólnokształcące), Alicja Papuga (II LO), Wojciech Pokora (Zespół Szkół nr 1), Dawid Szczepanik (ZS 2), Maja Dróżdż (ZS 3), Zofia Bracha (Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia).
Na zakończenie uroczystości goście podziwiali występy taneczne oraz wokalne dzieci i młodzieży z MDK.
foto: starostwo
















