Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Pabian-Med.
Jakie wymagania musi spełnić kandydat? Zarząd Województwa poszukuje osoby, która posiada wykształcenie wyższe, wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków kierownika, co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej 3-letni staż pracy oraz nie została prawomocnie skazana za przestępstwo popełnione umyślnie. Wśród wymagań pożądanych wymieniono m.in. dobrą znajomość rynku usług medycznych i systemu ochrony zdrowia.
Termin składania dokumentów upływa 29 maja. Rozpatrzenie kandydatur ma nastąpić do 31 lipca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Na razie nie wiadomo, czy obecny dyrektor Piotr Grącki zdecyduje się ponownie ubiegać o stanowisko. Czas na złożenie dokumentów ma do piątku.
Przypomnijmy, że funkcję „szefa” Pabian-Medu Piotr Grącki pełni od 1 sierpnia 2020 roku. Został powołany na 6-letnią kadencję decyzją ówczesnego marszałka województwa Grzegorza Schreibera. Przełom maja i czerwca 2025 roku przyniósł jednak poważny spór wokół jego dalszego kierowania placówką…
Wówczas Zarząd Województwa Łódzkiego zwrócił się do Rady Powiatu z wnioskiem o rozwiązanie stosunku pracy z dyrektorem, który jednocześnie pełni funkcję radnego Prawa i Sprawiedliwości. Jeszcze przed sesją emocje były bardzo duże. Pracownicy przychodni wywiesili nad wejściem baner z napisem: „Stanowcze nie za odwołaniem dyrektora”.
Podczas obrad radni powiatowi również opowiedzieli się przeciwko odwołaniu Piotra Grąckiego. Choć zachował stanowisko, kilka dni później ruszyła oddolna inicjatywa pacjentów. Przed budynkiem placówki zbierano podpisy pod petycją sprzeciwiającą się jego zwolnieniu. Nad wejściem do Pabian-Medu pojawił się również kolejny transparent z hasłem: „My pacjenci, żądamy!!! Zostawcie dyrektora w spokoju!!!”.




