Podczas dzisiejszych (28 maja) obrad Rady Powiatu ślubowanie złożył nowy radny.
Właściwie nowy-stary, bo chodzi o Jarosława Kosmalę, radnego powiatowego poprzednich kadencji. Objął on mandat po Piotrze Bartuzelu.

„Wygaśnięcie mandatu poprzedniego radnego nastąpiło z dniem 30 kwietnia 2026 roku z powodu pisemnego zrzeczenia się mandatu” – wyjaśnia starostwo. Poniżej zamieszczamy postanowienie komisarza wyborczego w Łodzi w tej sprawie.
Obaj panowie związani są z PiS-em.
foto: starostwo





