• Ogromny sukces odniosła zapaśniczka Julia Sobala. Pabianiczanka reprezentująca nowy klub „Z Pasją do Zapasów została mistrzynią Polski LZS U14.

    Podopieczna trenera Kamila Szyszki tytuł mistrzowski wywalczyła podczas zawodów rozegranych od 22 do 24 maja w Pelplinie. W walce finałowej bardzo pewnie pokonała Nicolę Pacławską z ZKS Slavia Ruda Śląska.

    To wspaniały moment dla naszego klubu. To nasz pierwszy tytuł mistrzowski LZS – mówi zadowolony trener. – Bardzo cieszy mnie, jak Jula rozwija się sportowo i jak pewnie radzi sobie na macie. Jestem bardzo dumny z jej postępów oraz postawy na treningach. Dziękuję wszystkim, którzy na co dzień wspierają nas na macie i poza nią.

    * * *

    23 maja w Sieradzu rozegrano ogólnopolski turniej dla najmłodszych „Zapaśnicza Nadzieja”. Nowo powstały klub „Z Pasją do Zapasów” wywalczył tam III miejsce drużynowo. To ich pierwszy drużynowy puchar.

    Oto wyniki młodych zapaśników:

    kategoria U-7: złote medale – Leon Chmielewski (kat. 22 kg), Patryk Franciszkiewicz (22 kg), Adam Ostrowski (26 kg) i Krystian Rosowski (30 kg), srebrne – Piotr Powalski (23 kg) i Michalina Golis (30 kg), a brązowe – Maksymilian Bartuzel (22 kg), Kacper Sanecki (24 kg), Staś Andryszczak (30 kg), Adrian Pawlak (29 kg), Michał Golis (22 kg), Hubert Rosowski (34 kg);

    kategoria U-9: złoto – Maja Bartuzel (40 kg), srebro – Kacper Kuropatwiński (46 kg), brąz – Filip Respondek (30 kg), Nikodem Dziedziczak (23 kg), Adrian Szumejko (23 kg), Patryk Pacześ (32 kg), Antoni Smardzewski (27 kg), Iga Łaguniak (24 kg).

    kategoria U-11: brąz – Nina Łaguniak (28 kg).

    Wielkie brawa dla najmłodszych! Pokazali ogromne zaangażowanie, zdobyli cenne doświadczenie i dostarczyli nam mnóstwo pozytywnych emocji. Jestem bardzo dumny z ich postępów – chwali trener Kamil Szyszka.

    Udostępnij

    Dodaj komentarz