• 23. Regionalny Rajd Rowerowy im. prof. Jana Bernera rozpoczął Pabianicki Dzień Dziecka.

     31 maja w imprezie zorganizowanej pod patronatem prezydenta i starosty uczestniczyło prawie 900 rowerzystów. Organizatorami tegorocznego rajdu było Towarzystwo Przyjaciół Pabianic oraz SP nr 5 i 15.

     – Dzisiaj mamy rekordową liczbę uczestników. Celem rajdu jest popularyzowanie aktywnej turystyki rowerowej, a także integracja i wspólna zabawa mieszkańców miasta i powiatu – powiedziała Anna Leśniak, prezes TPP.

    Komandorem rajdu była Aleksandra Czestkowska, dyrektor SP nr 5, a jej zastępcami: naczelnik oświaty Waldemar Boryń i dyrektor SP 15 Paweł Lewicki. Trasa rozpoczynała się na Starym Rynku, następnie prowadziła ulicami: Warszawską, 3 Maja, Piotra Skargi, Graniczną, a kończyła na Lewitynie.

    Na mecie wręczono puchary dla najliczniejszych drużyn. Puchar Prezydenta Miasta Pabianic otrzymała SP nr 1, której drużyna liczyła 179 uczestników (po raz trzeci!). Puchar Starosty Powiatu Pabianickiego wręczono Zespołowi Szkół nr 3. Dodatkowo pucharami wyróżniono drużyny „Rowerowe Pabianice” oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku.

    Pamiątkowe dyplomy otrzymali najmłodsi uczestnicy: Eliza Kluch (prawnuczka prof. Jana Bernera), Aniela Pietrowska, Jakub Tomczyk, Bianka Trąbska, Rozalia Kapuścińska, Luiza Wojtczak-Bartoszek.

    Najwięcej emocji wzbudziło losowanie 17 rowerów ufundowanych przez Marszałka Województwa Łódzkiego, prezydenta, starostę i innych sponsorów.

    Gośćmi honorowymi rajdu byli: Bogumiła Matusiak, najbardziej utytułowana polska kolarka szosowa, i Krzysztof Sujka, wicemistrz świata w kolarstwie szosowym.

    – Piękny rajd, który pozwala razem spędzać czas, integrować się ze społecznością lokalną – podsumowała mistrzyni Bogumiła Matusiak.

    tekst i foto: Ol.

    Udostępnij

    Dodaj komentarz