17-19 lipca zapraszamy do naszych sąsiadów. Wtedy odbędzie się kolejna edycja Sieradz Open Hair Festival – wydarzenia inspirowanego postacią Antoine’a Cierplikowskiego, słynnego fryzjera, który na trwałe zapisał się w historii światowej mody i stylizacji.
Tegoroczny festiwal odbędzie się w kilku przestrzeniach Sieradza, m.in. na wzgórzu zamkowym, rynku i Placu Wojewódzkim. Na uczestników czekają koncerty, pokazy mody, stylizacje barberskie i damskie, wydarzenia fryzjerskie, atrakcje rodzinne, strefy kreatywne oraz bogata oferta gastronomiczna.
Muzyczną część wydarzenia tworzą artyści reprezentujący różne style i pokolenia. W programie znaleźli się m.in. Lady Pank (w ramach jubileuszowej trasy), Miuosh, IGO, Artur Rojek, Kuba i Kuba, Big Bike Orchestra oraz Nocny Patrol: Tribute to Maanam.
Sieradz Open Hair Festival to jednak nie tylko koncerty. Zgodnie z ideą wydarzenia ważną częścią programu pozostaje fryzjerstwo, zarówno profesjonalne, jak i kreatywne. Pojawią się stylizacje barberskie i damskie, działania pokazowe oraz wydarzenia nawiązujące do dziedzictwa Antoine’a Cierplikowskiego. Festiwal od lat pokazuje, że włosy mogą być nie tylko elementem wizerunku, ale także formą sztuki, ekspresji i twórczej zabawy.
Szczególne miejsce w programie zajmą również pokazy mody. Jednym z najbardziej widowiskowych punktów będzie Nocny Pokaz Mody Roberta Czerwika, który odbędzie się 18 lipca o godz. 23.30 przy ul. Rycerskiej. Robert Czerwik to projektant związany z działalnością artystyczną, edukacyjną i wspieraniem młodych talentów, znany także jako komentator mody oraz twórca współpracujący z osobowościami świata mediów, muzyki i show-biznesu.
W programie festiwalu znalazły się także wydarzenia towarzyszące przygotowane w przestrzeni BWA. 18 lipca odbędą się otwarcia wystaw malarstwa: o godz. 17.00 wystawy Janusza Reszki w galeriach A i B oraz o godz. 18.00 wystawy „Dostrojenie” Piotra Mastalerza i Marka Batorskiego w Galerii i na Piętrze. O godz. 18.30 na dziedzińcu BWA zaplanowano również koncert jazzowy w wykonaniu Piotra Mastalerza i Marka Batorskiego.
Organizatorzy przygotowują także propozycje dla rodzin i najmłodszych uczestników. W programie znajdą się kreatywne strefy dziecięce, wesołe miasteczko oraz przestrzenie do wspólnej zabawy. Festiwalową atmosferę uzupełnią foodtrucki, które pozwolą uczestnikom korzystać z wydarzeń przez cały dzień i wieczór.
Sieradz Open Hair Festival 2026 będzie okazją do wspólnego świętowania, odkrywania nowych inspiracji i uczestnictwa w wydarzeniach łączących muzykę, modę, fryzjerstwo, sztukę i miejską energię. Program imprezy poniżej.
Piątek, 17 lipca
Wzgórze zamkowe
- 18.30 – rozpoczęcie strefy chillout
- 18.30 – 21.30 – strefa dziecięca
- 19.00 – koncert Marcela/Mental CUT
- 20.00 – koncert zespołu Nocny Patrol: Tribute to Maanam
- 21.30 – koncert zespołu Kuba i Kuba
Rynek
- 15.00 – 18.00 – stylizacje barberskie
- 13.00 – „W fotelu u Adama Szulca” – cykl spotkań z Adamem Szulcem to wyjątkowe rozmowy o stylu, fryzjerstwie, modzie i ludziach, którzy tworzą niepowtarzalny charakter Sieradz Open Hair Festival; to połączenie historii, anegdot i inspirujących osobowości, osadzone w klimacie miasta Antoine’a Cierplikowskiego
- 15.00 – „W fotelu u Adama Szulca”
- 17.00 – „W fotelu u Adama Szulca”
- 22.30 – 00.00 – silent disco
Sobota, 18 lipca
Scena główna (Plac Wojewódzki)
- 20.00 – Miuosh
- 21.30 – Lady Pank
Plac Wojewódzki
- 15.00 – 00.00 – wesołe miasteczko
Rynek
- 15.00 – 18.00 – stylizacje barberskie i fryzjerskie
- 13.00 – „W fotelu u Adama Szulca”
- 14.00 – podsumowanie konkursu fryzjerskiego
- 15.00 – „W fotelu u Adama Szulca”
- 17.00 – „W fotelu u Adama Szulca”
- 17.30 – koncert Lua Preta / Mental Cut
- 18.30 – koncert Big Bike Orchestra
ul. Rycerska
- 16.30 – I blok pokazów mody
- 18.30 – II blok pokazów mody
- 23.30 – Nocny Pokaz Mody Roberta Czerwika
Sieradzkie Centrum Kultury, ul. Dominikańska 19
- 11.00 – 13.00 – Konkurs Sztuki Fryzjerstwa im. Antoine’a Cierplikowskiego
ul. Kościuszki
- 13:00 – 00.00 – foodtrucki
plac przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego
- 16.30 – 19.30 – kreatywna strefa dziecięca
- 18.00 – „Z Sieradza na podbój Paryża i Nowego Jorku” – spotkanie dla dzieci z Martą Orzeszyną
Wydarzenie towarzyszące (Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Kościuszki 3)
- 17.00 – otwarcie wystawy malarstwa Janusza Reszki (galerie A i B)
- 18.00 – otwarcie wystawy malarstwa „Dostrojenie” Piotra Mastalerza i marka Batorskiego (Galeria na Piętrze)
- 18.30 – koncert jazzowy w wykonaniu Piotra Mastalerza i Marka batorskiego (dziedziniec BWA)
Niedziela, 19 lipca
Scena główna (Plac Wojewódzki)
- 18.45 – Artur Rojek
- 20.00 – Igo
Rynek
- 15.00 – 18.00 – stylizacje barberskie i fryzjerskie
- 13.00 – „W fotelu u Adama Szulca”
- 15.00 – spotkanie autorskie z Martą Orzeszyną
- 16.00 – Wiktoria i Błażej Adamusowie – pokaz fryzjerski
- 17.00 – „W fotelu u Adama Szulca”
- 18.00 – „Pieśni utopieńców” – koncert teatralizowany Agnieszki Pawlak i Przemka Mazurka
- 21.00 – „Open Fan Zone” – Finał Mistrzostw Świata
Plac Wojewódzki
- 15.00 – 00.00 – wesołe miasteczko
ul. Kościuszki
- 13.00 – 00.00 – foodtrucki
plac przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego
- 15.00 – 19.00 kreatywna strefa dziecięca




