788 uczniów zostało zakwalifikowanych do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2026/2027. Największym zainteresowaniem cieszyły się pabianickie licea.
Według danych opublikowanych przez starostwo, od września naukę w szkołach średnich rozpocznie łącznie 788 pierwszoklasistów. Ostateczne liczby mogą jeszcze ulec niewielkim zmianom, m.in. po zakończeniu sierpniowych poprawek.
Najwięcej uczniów zakwalifikowało się do II Liceum Ogólnokształcącego – to 192 osoby w siedmiu klasach. Do pozostałych szkół dołączy:
- I Liceum Ogólnokształcące: 170 uczniów (7 klas),
- Zespół Szkół nr 1: technikum – 61 uczniów (2 klasy); szkoła branżowa I stopnia – 67 uczniów (2 klasy),
- Zespół Szkół nr 2: technikum – 150 uczniów (5 klas),
- Zespół Szkół nr 3: technikum – 129 uczniów (5 klas); liceum ogólnokształcące – 19 uczniów (1 klasa).




