• 1Mackiewicz
    2Witczak
    3Zakrzewski
    5Hile
    6Kozowska
    7Kups
    7Stasiak
    8Berner
    9Gryzel
    9Marczak
    10Michalski
    11Grenda
    12Paszkiewicz
    14Wojcik
    14Zeligowski
    15Grabarz
    16HaburaJoanna
    16Korona
    16Zaborowska
    17Brozyna
    17Jozwiak
    17Pedziwiatr
    17Redowicz
    18Kania
    18Sikora
    18sRusinek
    19Duraj
    19Grzejszczak
    19Wojtowicz
    20Bujacz
    20Gryglewski
    20Habura
    21Jaksa
    21Stencel
    21ZStasiak
    22Lenarczyk
    22Pierzchaa
    22Skrobacz
    23Badek
    23Wadowska-Filarska
    24Nowak
    24Ramisz
    24Wojtczyk
    25Lewandowska
    26Wroblewski
    previous arrow
    next arrow
  • W parku Słowackiego 28 września odbyła się Czytelnicza Gra Miejska. W tym roku zorganizowana po raz piąty przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką – Filię w Pabianicach, Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego oraz Sieć Bibliotekarzy Powiatu Pabianickiego.

    Termin organizacji Miejskiej Gry Czytelniczej nie jest przypadkowy i przypada zawsze na koniec września, w sąsiedztwie Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania – powiedziała Salomea Mandat, dyrektor filii Biblioteki Pedagogicznej.
    Tematyka tegorocznej gry wyjątkowo nie nawiązywała do żadnej z lektur, tylko do wydarzeń, postaci i miejsc związanych z historią naszego kraju, w szczególności tych, dotyczących powrotu Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli. W ten sposób organizatorzy wpisali się w ogólnopolskie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

    Do wspólnej zabawy zgłosiło się 11 dwuosobowych drużyn, ale na starcie zameldowało 10 składających się z uczniów szóstych klas szkół podstawowych powiatu pabianickiego wraz z opiekunami.
    Przed rozpoczęciem rywalizacji uczestnicy otrzymali instrukcje oraz mapki z zaznaczonymi 6 punktami kontrolnymi, na których czekały wcale niełatwe zadania. W niektórych należało się wykazać ogromną wiedzą, często wykraczającą poza szkolny program nauczania, a także spostrzegawczością, refleksem i umiejętnością logicznego myślenia – mówi pani dyrektor.
    Rywalizacja była bardzo wyrównana. Wszystkie drużyny otrzymały też od jury składającego się z przedstawicieli pabianickich mediów po jednym dodatkowym punkcie za fantastyczne przebrania nawiązujące do historii Polski. Ostatecznie I miejsce zajęła drużyna z SP w Bychlewie, II miejsce – SP nr 17, III miejsce – SP nr 9, a wyróżnienie otrzymał zespół z SP w Dłutowie.
    Po wręczeniu nagród odbyło się głośne czytanie fragmentów książki o Józefie Piłsudskim, zawierających nieznane ciekawostki z życia marszałka.

    Partnerem projektu i jednocześnie gospodarzem i autorem jednego z zadań było Muzeum Miasta Pabianic. Fundatorami nagród oraz honorowymi patronami V Czytelniczej Gry Miejskiej byli starosta powiatu, prezydent Pabianic oraz wójt gminy Pabianice.

    Udostępnij