• W III lidze koszykówki męskiej koszykarze PKK’99 odnieśli ważne zwycięstwo z Medos Chełmno 106:87.

Rywal pabianiczan to bardzo doświadczona i bardzo ograna drużyna, która w poprzednim sezonie bezdyskusyjnie pokonała PKK’99.

Pabianiczanie mecz rozpoczęli wprost koncertowo, kończąc pierwszą kwartę 32:19. Druga także była udana dla PKK’99. Pabianiczanie wygrali ją 33:19. Po przerwie rywale z Chełmna rozpoczęli odrabianie strat. Przewaga zaczęła topnieć, ale naszym koszykarzom na szczęście udało się zatrzymać rywali i zakończyć mecz zwycięstwem.

Duża w tym zasługa trenera Gralewskiego, który bardzo mocno rotował składem, co też miało odzwierciedlenie w zdobyczach punktowych. Punkty zdobyło 10 koszykarzy, a w meczu grała cała dwunastka. Mocnym atutem meczu był rzut z dystansu. Pabianiczanie mieli 9 celnych trójek. Rywal tylko 4.

Punkty: Szymański 22, Jurga 21, Borowski 11, Mik 11, Matecki 10, Orłowski 10, Szczerkowski 9, Fabiszewski 7, Kowalewski 3, Zawadzki 2, Bryłka i Sobolewski.