• 11 i 12 listopada Bukareszt gościł zapaśników na mistrzostwach świata młodzieżowców do 23 lat. Nasz najlepszy zawodnik Michał Dybka po raz czwarty reprezentował Polskę w najważniejszych imprezach tego roku: ME juniorów, MŚ juniorów oraz ME młodzieżowców.

Pabianiczanin zaczął bardzo dobrze, pokonując na plecy reprezentanta Serbii. W następnej walce został pokonany przez Gruzina, który z kolei przegrał z reprezentantem Armenii i to był, niestety, koniec marzeń o walce o medal.

Michał jest bardzo młody i w przyszłym roku jeszcze raz może wystąpić na tych imprezach, ale niepokojące są objawy braku poprawy sposobu walki na zonie, wykluczania, z którymi próbują poradzić sobie od dwóch lat trenerzy kadry, Szkoły Mistrzostwa Sportowego i sam Michałpowiedział trener Waldemar Sawosz.

* * *

W Wałbrzychu 17 listopada rozegrano Puchar Polski Juniorów. W turnieju wystartowało 115 zawodników. Drużyna PTC bez Michała Dybki nie powalczyła. Jakub Didoch nie został dopuszczony do walk przez lekarza. Jakub Błachowicz mógł nawet walczyć w półfinale, ale jest specjalistą od marnowania szans. Po wolnym losie przy prowadzeniu 12:6 został położony na plecy, nabył się kontuzji (złamany palec) i został wycofany z turnieju. Ostatni z pabianiczan Sebastian Szymczyk po zmianie wagi o dwie kategorie nic nie pokazał, przegrywając gładko dwie walki. Od reprezentanta można by oczekiwać więcej, ale Szymczyk zbyt dużo błędów popełnił w tych walkach.