•

Na starcie VI ogólnopolskiego turnieju kadetów i dzieci w zapasach w Pabianicach stanęło w sobotę 98 zawodników z 8 klubów.

W turnieju wystartowało 10 kadetów z PTC. Najlepsze wrażenie pozostawił Igor Saktura, który walczył bardzo odważnie na krawędzi ryzyka przegranej, lecz w finale wygrał ze swoim młodszym kolegą klubowym Kacprem Sobczykiem. Po bardzo emocjonującej walce 11:10 zdobył złoty medal w kat. 65 kg. Drugie zwycięstwo dla PTC wywalczył Piotr Ludwiczak (55 kg). W tej samej wadze na III miejscu uplasowali się Wiktor Powalski i Szymon Pusz. Srebrny medal w wadze 45 kg wywalczył Emil Lenard, a w wadze 71 kg Miłosz Domagała, wygrywając dwie walki, zdobył brązowy medal.

W dzieciach trenera Mariusza Łechtańskiego nie było pierwszych miejsc. Srebrne medale zaś wywalczyli: Mieszko Makowski (26 kg), Piotr Jarzębski (40 kg), Tomasz Olejniczak (45 kg), a brązowe: Gracjan Adamiec (34 kg), Wiktor Szachniewicz i Wiktor Wiądzkiewicz (w wadze 37 kg), Marcel Jarczyński (50 kg) i Bartosz Gołaszewski (55 kg).

W łącznej klasyfikacji kadetów i dzieci zwyciężyło PTC przed Olimpijczykiem Radom i AKS-em Piotrków Trybunalski.

W trakcie ceremonii otwarcia wręczono odznaczenia za działalność na rzecz sekcji zapaśniczej. Otrzymali je Arkadiusz Helbik, były zawodnik PTC, Joanna i Michał Cichałowie oraz Anna i Piotr Jarzębscy.

Organizatorem turnieju było PTC Pabianice. Patronat honorowy sprawował starosta pabianicki.