•

Bardzo dobrze zaprezentowali się zapaśnicy PTC podczas międzynarodowego turnieju o puchar Warmii i Mazur w Olsztynie. Do Pabianic przywieźli 6 medali.

W zawodach 26 i 27 kwietnia wystartowało 13 młodzików i 4 młodych zawodników w minizapasach.

W młodzikach Artur Pik zajął I miejsce w kategorii 68 kg, wygrywając cały turniej bez straty punktu. W walce finałowej Artur pokonał zawodnika z Orlika Wierzbica Filipa Bańcrowskiego przez przewagę techniczną. Pięć brązowych medali do Pabianic przywieźli: w kategorii 38 kg Franciszek Gross, wygrywając z zawodnikiem GKS Bełchatów przewagą techniczną; w kategorii 52 kg – Jakub Makowski. Wygrał przez przewagę techniczną z Bartłomiejem Tandeckiem z ZKS Miastko. W tej samej kategorii Mikołaj Jezierski po zaciętej walce pokonał zawodnika z Orlika Wierzbica Filipa Draba 6:5; w kat. 75 kg – Dominik Uljanowicz, wygrywając z przewagą techniczną z Bartłomiejem Ludewem (Orlik Wierzbica); oraz w kategorii 46 kg – Tomasz Olejniczak, który wygrał z Pawłem Celejem (Olimpijczyk Radom).

Niestety, walkę o brąz przegrali: w 62 kg młodzik Franciszek Tokarczyk i w minizapasach Piotr Jarzębski, którzy ostatecznie uplasowali się na V miejscu. Pozostali zawodnicy PTC (Mateusz Jarzębski, Kamil Buldecki, Borys Miszczak) znaleźli się poza pierwszą piątką.

Pierwszy start w tak ważnych zawodach w młodzikach zaliczyli: Igor Czyżewski, Olivier Maksymowicz, Hubert Szczech, Marcel Chrzęst; natomiast w minizapasach Gracjan Adamiec, Jakub Suszyński, Piotr Jarzębski i Tomek Olejniczak.

6 medali dało nam zwycięstwo w punktacji klubowej przed Olimpijczykiem Radom i AKS Piotrkowem Trybunalskim.