• 12 września na stadionie AZS-u Łódź odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w lekkiej atletyce. Wystartowało ponad 300 zawodników poniżej 16 lat z dwóch województw: łódzkiego i świętokrzyskiego. Wśród nich znalazła się 9-osobowa ekipa UKS „Azymut” Pabianice, która zaprezentowała się świetnie, zdobywając 11 punktów w systemie sportu młodzieżowego i klasyfikując się ostatecznie na XII miejscu w klasyfikacji klubowej na 28 sklasyfikowanych klubów.

Najbardziej wartościowy wynik uzyskał uczeń SP w Ksawerowie Kacper Kurowski, który w biegu na 2000 metrów wywalczył brązowy medal, uzyskując na mecie czas 6:20,76.

– Jest to aktualnie drugi czas w Polsce wśród zawodników do 14 lat. Stanowi to dobry prognostyk przed mistrzostwami Polski młodzików, które odbędą się w ostatni weekend września w Słupsku – mówi Gryzio.

Pozostali nasi reprezentanci w biegu na 2000 metrów zajęli miejsca tuż za Kacprem: Jerzy Durma był czwarty, Maciej Sztranek piąty, a Oskar Wesołowski szósty.

Dziewczyny z kolei startowały w biegu na 600 metrów i na 200 metrów przez płotki. Kaja Młynarczyk wywalczyła miejsce piąte, Kornelia Łabieniec szóste, a Marika Kozuń dziesiąte w rywalizacji na 600 metrów. Joanna Domagała zaś zajęła VI miejsce na płotkach.

Azymut Pabianice reprezentował też klubowy siłacz Dominik Łubisz, który debiutował w pchnięciu kulą i wywalczył VIII miejsce.