• Za orientalistami „Azymutu” kolejny weekend z zawodami rangi mistrzostw Polski. Tym razem pabianiczanie ścigali się w urokliwej Nawojowej Górze, niedaleko Krakowa. W ciągu 16 godzin rozegrano dwa biegi – nocny i średniodystansowy.

W sobotnim biegu nocnym „Azymut” zdobył aż trzy złote krążki, które wywalczyli: Julia Krempińska w kategorii K18, Katarzyna Konc w K45 i Tomasz Tkaczuk w M40. W niedzielę rozegrano bieg średniodystansowy i dokładnie ta sama trójka złotych medalistów znalazła się na podium. Tylko kolory medali były inne. Złoto ponownie wywalczyła Kasia, a Julia i Tomasz tym razem stanęli na trzecim stopniu podium.

– Bardzo niewiele do medalu zabrakło Jankowi Sztrankowi, który zajął czwarte i piąte miejsce. Dobrym występem może pochwalić się również Karol Sieroń, który w biegu nocnym zajął wysokie miejsce piąte – mówi Łukasz Gryzio.